Hiite Maja SA korraldab aruteluõhtu looduslike pühapaikadega seotud turismist

 Hiite Maja SA korraldab 7. detsembril Järlepas aruteluõhtu, kus tutvustatakse rahvusvahelist projekti „Looduslikud pühapaigad kui ühtse identiteedi loojad Läänemere rannikul“, räägitakse looduslike pühapaikade olukorrast Eestis üldiselt ja võimalusest rajada Raplamaale 5 sarnast paika läbiv turismitee. Tee eesmärk on tutvustada nii eestlastele kui meie külalistele esivanemate kultuuripärandit konkreetsete kasutuses olnud paikade kaudu.

 Aruteluõhtu toimub projekti „Looduslikud pühapaigad kui ühtse identiteedi loojad Läänemere rannikul“ raames. Projekti tulemusena valmib igas partnerpiirkonnas vähemalt 5 valitud pühapaika hõlmav turismimarsruut ning pühapaiku, nendega seotud uskumusi ja tavasid tutvustav e-muuseum. Projekti peamisteks eesmärkideks on jätkusuutliku turismi arendamine ja kohaliku ettevõtluse elavdamine maapiirkondades ja äärealadel.

 Projekti rahastatakse osaliselt Kesk-Läänemere programmi INTERREG IV prioriteedi „Atraktiivsed ja dünaamilised kogukonnad“ alt. Projekti juhtpartneriks on Riia regioon, teisteks partneriteks Vidzeme, Kurzeme ja Zemgale regioonid Lätist, Gävleborga maakonna muuseum Rootsist ja Hiite Maja SA Eestist.

 Projekt kestab 2. 12. 2010 – 31.08. 2013 ja selle kogueelarve on 1 088 240 eurot.

Lisainfo: Hiite Maja SA projektijuht Ave Anniste, tel 5803 5358, ave@hiis.ee

 

Comments are closed.