Ilmus Hiiekalender 2024 - Pühajärve unenägu

Äsja ilmus trükist Hiiekalender 2024, mis tutvustab rahvatarkusi ja Otepää Pühajärve. Fotode autor Arne Ader on fotograaf ja koolitaja, kelle loodusearmastusest kantud kuvad rõõmustavad vaatajaid juba aastakümneid.

Seinale riputamiseks mõeldud Hiiekalender on ainulaadne trükis, mis aitab ametliku teabe kõrval meeles pidada eesti põliseid tähtpäevi ning kuude ja pühade maakeelseid nimesid. Lisatud on ruunikalender, mis võimaldab kuu kõvade ja pehmete aegade järgi oma tegemisi paremini kavandada. Kalendri lõpus on selgitused pühade aegade ja paikade tähenduse ja tavade kohta, juhised ruunikalendri lugemiseks ning hiietavade ülevaade. Tutvustamist leiab ka kohalik ajaarvamine, mille kohaselt 2024 on 10237. aasta.

Kalendri kuupiltidelt vaatab vastu unenäoliselt kaunis Otepää Pühajärv, mis võlub oma liigendatud kaldajoone ja viie saarega. Rahvapärimus teab et veekogusid tuleb hoida puhtana, muidu lähevad nad ära. Nii olevat ka Pühajärv tulnud Otepää maile mujalt. Pühajärve vesi on püha ja tervendav ning pühad on ka järve kaldad, saared ja elustik. Järve põhjakaldal on hiiepaik, järve suubuvad mitmed pühad lätted ning sealt saab alguse Pühajõgi ehk Väike Emajõgi.

Koostaja: Ahto Kaasik.
Formaat: A3 (2 x A4), 28 lk.
Kujundus ja trükk: Ecoprint.
Väljaandja: Hiite Maja SA.

Kalender on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes, sh e-poodides.

hiiekalender 24 10

 

hiiekalender 24 tagakaas