Kummardus tervendavale allikale

Jätkame 2020. a Hiite kuvavõistluse võitjate tutvustamist. Üheks hinnatavaks teemaks on tervis, ehk siis tervendavad pühapaigad. Eelmisel aastal võitis tervise auhinna „Kummardus ohvriallikale“, millel on jäädvustatud Viljandimaal asuv Siniallikas. Võidupildi tegi Tartu Ülikooli geograafiatudeng Hendrik Mändla. Esitasime autorile mõned küsimused.

Jätkame 2020. a Hiite kuvavõistluse võitjate tutvustamist. Üheks hinnatavaks teemaks on tervis, ehk siis tervendavad pühapaigad. Eelmisel aastal võitis tervise auhinna „Kummardus ohvriallikale“, millel on jäädvustatud Viljandimaal asuv Siniallikas.

Pildi allkirjast võib lugeda: Siniallikas asub Intsu külas, Ramsist ida pool ning Sinialliku järvest 200 m lõuna pool metsa servas. Pilt on tehtud 2. septembril 2018 Siniallikal Viljandimaal Intsu külas. Allikas on tuntud muistse ohvriallikana ja oma nime saanud kristallselge vee ja omapärase sinise varjundi tõttu, mis tingitud põhja settinud sinisest savist. Legend räägib siniste silmadega tütarlapsest, kes end mõisniku narrimise pärast mure sunnil allikasse olevat uputanud. Allikas pidavat ka välja andma peidetud varanduse, kui seitse venda üheaegselt allikast joovad. Siniallika veel usuti olevat tervendav toime ja allikasse heideti ohvrianniks hõbemünte.

Võidupildi jäädvustas Tartu Ülikooli geograafiatudeng Hendrik Mändla. Esitasime autorile mõned küsimused.

Kas oled varem kuvavõistlustel osalenud ja auhindu võitnud?

Hiite kuvavõistlusel vist ei ole varem osalenud aga teistel konkurssidel küll ja olen ka erinevaid auhindu võitnud.

See polnud vist esimene kord, kui pühapaigas käisid?

Olen käinud pühapaikade juures matkamas või pildistamas, aga pigem olen neile juhuslikult peale sattunud ja ei ole ise otsimas käinud.

Kuidas jäädvustasid võidukuva ja milliseid muljeid see paik tekitas?

Pilt on jäädvustatud 2.septembril 2018, kui käisin avastamas Sinialliku matkarada Viljandimaal. Allika sinakas vesi ning selle kohale kaarduv iidse välimusega sammaldunud puu tekitasid maagilise vaatepildi, mida püüdsin ka kaamerasse jäädvustada. Seda paika iseloomustavad vaikus ning looduse puhtus.

Mida tahaksid soovida ja soovitada huvilistele, kes pole varem pühapaiku pildistanud?

Kindlasti tasub käia mööda Eestit ringi ning avastada enda jaoks uusi paiku ning jäädvustada erilisi hetki.

 

2021. a Hiite kuvavõistlus lõpeb 15.10. Võistluse lehekülg: https://hiis.ee/kuva/2021